RÜŞTÜ ÖZAK

UÇAK BAKIM ALANI

1969 Yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve Motor Meslek lisesini Eskişehir’de tamamladı. 1988 yılında Hava Kuvvetlerinin yapmış olduğu Hava Kuvvetleri Astsubaylık sınavlarını kazandı ve eğitim aldıktan sonra 1989 yılında Jet Motor Teknisyeni olarak mezun oldu.

Hava Kuvvetlerinin çeşitli birlik ve uçaklarında Uçuş hattı ile Jet motor atölyelerinde jet motor teknisyeni kalite kontrol ve atölye şeflik görevleri yaptı. Anadolu Üniversitesi 4 Yıllık İşletme Fakültesini bitirdi.

               2007 yılında Hava Kuvvetleri tarafından öğretmen olarak Hava Teknik Okullar Komutanlığı Uçak Bakım Okuluna Jet motor öğretmeni olarak atandı. Öğretmenlik için formasyon ayrıca ölçme ve değerlendirme kursu gördü. Jet Motor İhtisas dersleri ile Uçuş Aerodinamiği, Bakım Uygulamaları ve çeşitli uçak tiplerini kapsayan derslerde hem teorik hem de uygulama derslerine öğretmenlik yaptı.

               2015 yılında kendi isteğiyle emekli oldu. 2015 -2022 yılları arasında Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu Uçak Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2015 yılından beri Özel HAVAJET Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde Uçak Bakım Alanı Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

Almış Olduğu Kurs ve Eğitimler:

Uçak Tip Eğitimleri, Öğretmenlik formasyon kursu, Ölçme ve değerlendirme kursu (Hava Kuvvetleri )

Usta ve Usta eğitici kursu (MEB.lığı )