MERVE SARIGÖZ

1989 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi Mustafa Kemal Lisesi’nde okudu. 2006-2011 yıllarında Uludağ Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aynı yıllarda Uludağ Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu tamamladı. Mezun olduktan sonra 2011 yılında Kayseri’de rehber öğretmen olarak göreve başladı. 2012 yılı yazında Milli Eğitim Bakanlığının açtığı rehberlik kursunu Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde tamamladı. Aynı yıl Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinden Aile Danışmanlığı eğitimi aldı. 2013 yılında Türk PDR Derneğinden Metropolitan Okul Uygunluğu uygulayıcısı eğitimi tamamladı. Aynı yıl etkili iletişim, beden dili ve diksiyon seminerlerine katıldı. 2019 yılında akıl ve zekâ oyunları eğitmenliği programına katılarak sertifikasını aldı. 2022 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlara katılarak “Uzman Öğretmen” ünvanını aldı. Ayrıca 2023 yılında ikinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu.
2011 yılında meslek hayatına başlayan Merve SARIGÖZ, 2014 yılında Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde rehber öğretmen olarak göreve başladı. 2016 yılı Eylül ayından sonra aynı okulda müdür yardımcılığı görevini yürüttü. 2021 yılından beri de Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Mustafa Bey ile evli olup ortaokula giden bir erkek çocuğu vardır. Doğa yürüyüşü yapmaktan ve bisiklet sürmekten keyif alır. Bayraklı’da oturmaktadır.